Zapraszamy do największego, wojewódzkiego, interdyscyplinarnego projektu czytelniczego, skierowanego do uczniów wielkopolskich szkół: SłowoDziej.

Projekt obejmuje Wojewódzki Konkurs Literacki BaśnioBranie, Konkurs Pięknego Czytania Słowanica, Wojewódzki Konkurs Plastyczny FarboBajanie, grupową akcję czytelniczą Zaczytana Przerwa i konkurs dla opiekunów O Brzegini Skarb oraz wspólne tworzenie opowieści Wielkopolska Bajęda.

Zachęcamy szkoły do uczestnictwa we wszystkich konkursach.

Kompleksowe potraktowanie projektu jest u nas mile widziane, (można w ten sposób osiągnąć aktywizację kreatywną i spójnię tematyczną: literacko-plastyczną, a na tym nam zależy najbardziej). Termin zgłaszania szkół do udziału w całości projektu upływa 30 września 2020. Zgłoszenia do pojedynczych konkursów przyjmowane będą w terminach określonych w poszczególnych regulaminach.

Szkoły, które całościowo potraktują naszą propozycję, otrzymają od nas:

- drukowany pakiet promocyjny projektu (plakat do wywieszenia w szkole, zakładki do książek dla uczniów, zestaw regulaminów i informacji dla nauczycieli),

- możliwość zwolnienia z opłat pocztowych podczas przesyłania prac (przy minimum 10 pracach plastycznych opłacamy za szkołę przesyłkę pocztową),

- spośród szkół wybierzemy najbardziej aktywną, do której zawitamy z projektem „Baśnie w podróży”, które będzie formą nagrody za udział w projekcie (spotkanie  - niespodzianka z kulturą słowiańską) - zobacz TUTAJ, jak wyglądała w poprzedniej edycji projektu.

UWAGA! Wszystkie nasze działania mogą się odbyć podczas zdalnego czy hybrydowego nauczania - w przypadku, gdy szkoła przeszła na taki tryb nauczania, prace plastyczne będą mogły być również wysłane w formie skanu z dołączoną metryczką.

Sława stającym do rywalizacji!

 

Wielkopolska Bajęda

SŁOWODZIEJ
Wyślij!
Wyślij!
Formularz został wysłany
Proszę wypełnić wszystkie pola!

Telefon: (+48) 505 25 15 10

E-mail: kontakt@fundacjaaitwar.pl

KONTAKT

Filolog polski, specjalista od komunikacji językowej, metaforysta.

Doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Instytucie Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, oraz Collegium Balticum w Szczecinie.

Autor książek dla dzieci, miłośnik dalekich podróży. Jego ciesząca się ogromną popularnością "Afryka Kazika" opowiada autentyczne przygody Kazimierza Nowaka na Czarnym Lądzie.

Maciej Czernecki

Patryk Borowiak

Łukasz Wierzbicki

Jurorzy konkursu BaśnioBranie

Etnolożka i antropolożka kulturowa, artystka sketch street

Wieloletnia pedagog, artystka plastyk, specjalizująca się w malowaniu na jedwabiu, obdarzona niezwykłą wrażliwością kolorystyczną

 

Komisarz konkursu, dyplomowana artystka plastyk, obdarzona wyjątkową wrażliwością na słowiańszczyznę

Elżbieta Kanak

Joanna Sałata

Karolina Urbańska

Jurorki konkursu FarBoBajanie

Zaczytana Przerwa

O Brzegini Skarb

Słowanica

BaśnioBranie

FarboBajanie

Witajcie!

Zerknij!

Obraz Iván Tamás z Pixabay