06 listopada 2020
Mały książę w  gwarach i językach regionalnych.

Jurorzy BaśnioBrania.

 Czas przedstawić kilka osób, które ocenią nadesłane prace. Z tego, co wiemy, już je czytają - i to z wielkim zainteresowaniem!

 

 

Łukasz Wierzbicki

Autor książek dla dzieci, miłośnik dalekich podróży. Jego ciesząca się ogromną popularnością "Afryka Kazika" opowiada autentyczne przygody Kazimierza Nowaka na Czarnym Lądzie. Książkę "Dziadek i niedźwiadek" poświęcił losom niedźwiedzia Wojtka i jego kompanom z Armii Andersa. Kolejną, zatytułowaną "Wyprawa niesłychana Benedykta i Jana", osnuł na średniowiecznych relacjach z podróży Benedykta Polaka do Imperium Mongolskiego. "Machiną przez Chiny" to powieść przygodowa oparta na prawdziwej historii Haliny i Stacha Bujakowskich, którzy wybrali się motocyklem do Chin. W książce "Drzewo" spisał słowiańskie mity. Jego kolejna książka przygodowa "Ocean to pikuś" będzie opowiadać o transatlantyckiej wyprawie kajakowej Aleksandra Doby.
Jest oficjalnym ambasadorem Fundacji "ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom".
 
 
 
 
Patryk Borowiak
 
Doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Instytucie Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, oraz Collegium Balticum w Szczecinie. Przez 10 lat pracownik oświaty doskonale znający możliwości literackie uczniów, prezes Fundacji TamiTu.
Prywatnie tata Nikodema lat 13 oraz Juliana lat 2.
Od 1992 roku wierny słuchacz zespołów Hey i Closterkeller, od urodzenia mieszkaniec poznańskiej Wildy, którą zna, jak własną kieszeń. Miłośnik Poznania i Płowdiwu. W wolnym czasie podróżuje z rodziną (to tak, jak nasz juror przedstawiony kilka dni temu - dopisek Wiedzącej), pisze, czyta, także pozycje o seryjnych zabójcach. Lubi Słupsk, morze, żelki, czekoladę i bałkańskie wina wytrawne.
 
 
 
 
 
Maciej Czernecki
 
Zwykły filolog polski, specjalista od komunikacji językowej, metaforysta...