Poniżej zamieszczamy zestawienie nagrodzonych w poszczególnych konkursach projektu Słowodziej '20.

Aleśmy wielu nagrodzili!.

 

BAŚNIOBRANIE:
 

Jury w składzie:

  1. Łukasz Wierzbicki
  2. Patryk Borowiak
  3. Maciej Czernecki

 

podczas zdalnego posiedzenia w dniu 11 listopada 2020r. postanowiło w konkursie literackim BaśnioBranie nie przyznać pierwszej nagrody.

Jednocześnie przyznano dwie, równorzędne nagrody główne.

Grand Prix Wielkopolskiego Konkursu Literackiego BaśnioBranie otrzymują:

 

Maciej Serżysko z I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie za opowiadanie: Jak za sprawą bazyliszka nie staliśmy się imperium.

Jury doceniło doskonały warsztat językowy autora, znaczną swobodę w operowaniu słowem, lekkość wypowiedzi i zgrabne porównania.

 

Zofia Jerzy z II Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu za opowiadanie: Strażniczka.

Jury ujęło osadzenie opowieści w czasach współczesnych w nienachalny sposób, wyobraźnię sytuacyjną i znaczną troskę autorki o ochronę ginących gatunków demonów.

 

 

Drugą nagrodę otrzymuje:
Zuzanna Napieralska ze Szkoły Podstawowej nr 75 w Poznaniu za opowiadanie: Świątynia muzyki.

Jury nagrodziło muzyczne podejście do mitologii i nadanie należytego znaczenia tonom fałszywym.

 

Trzecią nagrodę otrzymuje:

Elena Piwecka ze Szkoły Podstawowej w Lusowie za opowiadanie: Wojna bab.

Jury dziękuje za stworzenie oryginalnych postaci bab i ich świata.

 

 

 

Ponadto jury postanowiło uhonorować następujących autorów wyróżnieniami:

 

Jolanta Maślanka Baśń o zaginionym rogu i mieczu – za pokazanie dorosłym, jak sprawy ważne mogą wyglądać oczami dziecka.

 

Julia Popławska Diabelskie figle – za wymowę puenty: czasem niewinny żart odmienić może życie.

 

Oliwia Metelska Jak królewska zaraza zmieniła życie w Polipolszynie – za homeopatyczne podejście do królewskiej zarazy: leczenie zwyrodnień korony koroną.

 

Wiktoria Bekalarek Las w mroku – za wyjaśnienie skąd się wziął cień człowieka i co się w nim kryje.

 

Zuzanna Majewska Wyzwolenie – za mroczny optymizm, niosący wiarę, że z najgłębszej ciemności można wyjść na o ton jaśniejszą szarość.

 

Alex Zieniuk Bez tytułu – za niezwykłą lakoniczność stylu i oszczędność słów niekoniecznych.

 

Kornelia Komisarek Opowieści starego dębu – za ukazanie przewrotności podsycania wiary w bogów przez nich samych i przypomnienie, że dęby mają głos.

 

Nicola Magda Mit o niezwykłej koniczynie – za odkrycie rośliny kluczowej dla istnienia świata.

 

Natalia Szramka Niezwykła Stryba – za uświadomienie, jak bardzo rozrósłby się Księżyc, gdyby go nie podgryzano.

 

Katarzyna Juchacz Przedstawienie czas zacząć – za wyjątkowo obrazowe przedstawienie przedstawienia.

 

Krystian Nolberczak Człowiek w masce - za umiejętność wnikliwej obserwacji otaczającej rzeczywistości.

 

Norbert Grabski Zaborcy runów – za nadanie runom istnienia i mocy w niezwykle namacalny sposób.

 

Tomasz Rybka Wielkie Wiosenne Gody – za twórcze odczytanie starego mitu na nowo.

 

Zofia Kilińska Święto Goduna – za niepokój wywołany jednym, ostatnim zdaniem.

 

Szymon Woroch Opowieści mojego dziadka – za nakład pracy w zgłębienie źródeł i dobrą ręczną robotę.

 

FARBOBAJANIE:

Jury w składzie:

- pani Elżbieta Kmak

- pani Joanna Sałata

- pani Karolina Urbańska

po wnikliwej analizie wszystkich nadesłanych prac ogłosiło 14 listopada 2020 roku werdykt.

 

I miejsce

nie przyznano

 

II miejsce

ex equo

Amelia Wiktorska 

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ewarysta Estkowskiego w Kostrzynie

Michał Kozłowicz

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ewarysta Estkowskiego w Kostrzynie

 

III miejsce

ex equo

Natasza Rutkowska 

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Uśmiechu w Daszewicach

Sofiia Herasymets

Zespół Szkół Ekonomicznych w Poznaniu 

 

IV miejsce

ex equo

Urszula Gudra

Szkoła Podstawowa  w Lusowie

Patrycja Dolata

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ewarysta Estkowskiego w Kostrzynie

Zuzanna Kłoskowska

Samorządowa Szkoła Podstawowa  w Chwalibogowie

Michał Hauke

Samorządowa Szkoła Podstawowa  w Chwalibogowie

 

WYRÓŻNIENIA:

Jakub Dera

Szkoła Podstawowa  w Nowych Skalmierzycach

Maja Karnabal

Szkoła Podstawowa  w Lusowie

Mikołaj Knop

Zespół Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Brennej

Antoni Graczyk

Samorządowa Szkoła Podstawowa  w Chwalibogowie

Karolina Sezonowicz

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Uśmiechu w Daszewicach

Majka Janiszewska

Samorządowa Szkoła Podstawowa  w Chwalibogowie

Julia Budzińska

Zespół Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Brennie

Marcelina Henkenmann

Samorządowa Szkoła Podstawowa  w Chwalibogowie

Agata Nadłonek

Szkoła Podstawowa im. mjr. Henryka Sucharskiego w Poznaniu

Aleksandra Pąk

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ewarysta Estkowskiego w Kostrzynie

Agata Nadłonek

Szkoła Podstawowa im. mjr. Henryka Sucharskiego w Poznaniu

 

SPECJALNE WYRÓŻNIENIE

za prostotę przekazu i bezpretensjonalność

Ksawery Gajor

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ewarysta Estkowskiego w Kostrzynie

 

ZACZYTANA PRZERWA:

Postanowiliśmy uhonorować NAGRODĄ, jaką jest zestaw książek do szkolnej biblioteki o wartości 500 zł, sprawozdania z trzech szkół:

Samorządowej Szkoły Podstawowej w Chwalibogowie

Szkoły Podstawowej w Lusowie

Szkoły Podstawowej nr 1 w Wągrowcu

 

WYRÓŻNIENIE 

w postaci pakietu książek "do czytania"

otrzymuje

Szkoła Podstawowa nr 6 w Gnieźnie

 

O BRZEGINI SKARB:

Prace nauczycieli nadesłane na konkurs "O Brzegini Skarb" były oceniane przez zarząd Fundacji Lokalnego Wsparcia Kultury AITWAR z merytorycznym wsparciem plastycznym pani Karoliny Urbańskiej - jurorki konkursu FarBoBajanie.

I miejsce

pani Barbara Polińska 

nauczycielka  Szkoły Podstawowej w Kostrzynie

za pracę filmową do tekstu "Ona już tu była"

II miejsce

ex equo

pani Urszula Ferdynus - Remlein

nauczycielka Szkoły Podstawowej  nr 2 w Luboniu

za pracę literacką inspirowaną tekstem "Ona już tu była"

p.t. "Natchnienie"

 

pani Małgorzata Gorzejewska

nauczycielka  Zespołu Szkół Ekonomicznych w Poznaniu

za pracę plastyczną inspirowaną wieszem Bolesława Leśmiana 

p.t. "SłowoDziej"

 

III miejsce

 

pani Agnieszka Woźniak

nauczycielka  Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

za pracę fotograficzną inspirowaną tekstem "Ona już tu była"

p.t: "Razem"

 

WYRÓŻNIENIE

dla pani Marii Strzyżyńskiej

nauczycielki  Szkoły Podstawowej nr 1 w Wągrowcu

za pracę literacką napisaną gwarą wielkopolską 

p.t. "Jak to we śnie bywa"

 

 

 

 

Zawróć

Słowodziej '20

nagrodzeni